Матеріально-технічне забезпечення закладу (згідно з ліцензійними умовами)

В закладі створені сучасні умови для розвитку дітей, упродовж навчального року колектив дошкільного закладу спільно з батьками цілеспрямовано плідно працював над збагаченням та оновленням розвивального середовища в кожній групі. Матеріально-технічне забезпечення загалом відповідає вимогам сьогодення. Багато зусиль докладають  педагоги до створення розвивального середовища, естетичного, креативного оформлення приміщень. Освітнє середовище усіх приміщень відповідає санітарним, функціональним  і естетичним вимогам. Розвивальне середовище має характер відкритої системи, здатної до змін. Предметний  світ, який оточує дитину, постійно оновлюються, збагачуючи його розвивальний потенціал. Дітям доступні всі функціональні елементи простору закладу, що спонукає їх до активної предметно-практичної діяльності, прояву творчості, креативності. В групових кімнатах простір поділено на окремі осередки, які пов’язані між собою. Наповнення осередків перед початком навчального року змінено згідно з віковими особливостями дітей конкретної групи. Пов'язано це з тим, що матеріали, складність та доступність їх утримання повинні відповідати сьогоднішнім закономірностям та особливостям розвитку дітей даного конкретного віку і враховувати ті особливості зон розвитку, які характерні знову ж таки сьогодні кожній окремій дитині.

Вихователі створили відповідне середовища в нашому дитячому садку, значно поповнили кількість іграшок, розвивальних ігор, демонстраційних та роздаткових матеріалів, художньої та методичної літератури для реалізації основних завдань програми, запланованих тематичних циклів.

Компоненти розвиваючого предметного середовища в ДНЗ включають не тільки групові приміщення, а й інший функціональний простір – музично-спортивну залу,  прогулянкові майданчики.

Важливим чинником, який враховано при організації середовища в ДНЗ є загальна ситуація, яка склалася в Україні у зв’язку з воєнними діями. Так, для створення безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу, в закладі облаштовано укриття відповідно до вимог.

Групові приміщення закладу дошкільної освіти   розміщені на першому та другому поверхах закладу. Функціонують кабінет практичного психолога, методичний кабінет, медичний кабінет, музично-спортивна зала.

Музично-спортивна зала  забезпечена  дитячими музичними інструментами: духові, струнні та шумові; дидактичними та музичними іграшками, компакт-дисками з записами класичних музичних творів, сучасними творами для дітей. Основними музичними  інструментами, що використовуються під час занять, є 1 фортепіано. У музичній залі наявні 1  музичний центр, працює точка доступу до WI-FI, є 1 мультимедіапроектор, ноутбук.

Для задоволення потреб художньо-естетичного спрямування в музичній залі є костюми для свят та музичних ігор-драматизацій. Ширми використовуються для показу театрів дітям та самими дітьми при організації самостійної театралізованої діяльності.

Музично-спортивна зала використовується для проведення спортивної та музичної діяльності з дітьми.  Робота музично-спортивної зали  регламентується розпорядком (заняття, розваги, свята, ранкова гімнастика).

Відповідно до типового проєкту будівлі до складу групових приміщень входять приймальні кімнати з індивідуальними шафами для одягу дітей; ігрові кімнати з набором меблів, центрами дослідницької діяльності, ігровими та іншими центрами; спальні та санітарно-побутові приміщення. Всі приміщення групових кімнат відповідають санітарним, педагогічним, естетичним вимогам. Групові приміщення  обладнано  меблями відповідно до зросту дітей, сантехнікою, а також наочно-дидактичними посібниками, художньою літературою, спортивним обладнанням, іграшками тощо.

Всі ігрові майданчики груп обладнані ігровим обладнанням, яке надійно закріплено і придатне для використання в освітньому процесі за умови дотримання правил безпеки життєдіяльності під час проведення прогулянок та занять з фізкультури у теплу пору року. Для дітей створені необхідні умови для проведення прогулянок, занять з фізичної культури, майданчики відповідають нормам і правилам з охорони праці, безпеки проведення занять, а також віковим особливостям дітей.

Педагогічний персонал Роменського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №10 «Казка» ознайомлений з правилами безпеки життєдіяльності та інструкціями з безпеки під час проведення прогулянок  та занять з фізичної культури на період воєнного стану.

Предметно-просторове середовище закладу

При організації та облаштуванні життєвого простору у групових приміщеннях закладу дошкільної освіти педагогами враховуються вимоги відповідності предметно- просторового розвивального середовища віковим особливостям вихованців та його значимість для становлення особистості дитини, формування її смакових уподобань. Для забезпечення потреб дітей варіативно використовується простір,  вихователі постійно трансформують оснащення осередків розвитку: ігрового, самостійної художньої діяльності, літературно-театрального, пошуково-дослідницького тощо. Змістовне та естетичне оформлення групових приміщень, спальних кімнат, роздягалень є однією із складових розвитку естетичних почуттів, естетичних оцінок та естетичного ставлення дитини до оточуючого.

В оздобленні приміщень для дітей дошкільного віку використані теплі та спокійні тони. Цікаві конструкції дитячих меблів в ігрових, навчальних та природничих осередках створюють єдиний дизайн, який органічно вписується в загальний стиль оформлення закладу в цілому.

З метою забезпечення безпечного перебування в закладі вихованців та  працівників в підвальному приміщенні облаштовано тимчасове укриття. В акті оцінки об'єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття від 15.08.2022 комісією наданий висновок «рекомендовано до використання для укриття населення як найпростіше укриття та включення до фонду захисних споруд місткістю не більше 100 осіб».