Результати моніторингу якості освіти

Освітній процес  в Роменському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) № 10 «Казка» Роменської міської ради Сумської області здійснюється відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти України та Програми розвитку дитини від народження до шести років «Я у Світі».

З метою перевірки засвоєння програмового матеріалу дітьми в дошкільному закладі проведено моніторинг рівня  сформованості знань, умінь та навичок дітей  раннього та дошкільного віку.

Результати вивчення освітнього процесу. Вивчення та узагальнення результатів освітнього процесу з різних напрямів освітньої діяльності виявив, що в основному знання та уявлення у дітей відповідають показникам компетентності наведеним у програмі «Я у Світі». Рівень сформованості компетентності дітей в цілому відповідає віку та загальним показникам.

Зробивши аналіз рівня розвитку компетентностей дітей раннього віку (3-й рік життя) можна зробити висновок, що робота вихователів проводилась на достатньому рівні. Але, поряд з цим слід більш доцільно використовувати компоненти розвивального предметно-ігрового середовища в групі, що дасть змогу забезпечити можливість розвитку у грі пізнавальних, соціальних, естетичних потреб дітей. Слабким залишається розвиток дрібної моторики рук, тому показники з образотворчої діяльності на середньому рівні: з метою підвищення сенсорного розвитку дітей слід поповнити сучасним обладнанням групові сенсорні зони. Активізувати роботу з мовленнєвого розвитку, особливо роботу в групах та індивідуально.

Аналіз розвитку рівнів компетентності дітей молодшого дошкільного віку (4-го року життя) показав такі результати: робота вихователів з усіх сфер життєдіяльності була на достатньому рівні. Група молодшого віку поповнилися новими дітьми, які не відвідували заклад дошкільної освіти, вихователі створили належні умови для розвитку компетентності дітей. Але, необхідно особливу увагу звернути на розвиток мовленнєвої компетентності, розвивати її більш активно, працювати над формуванням навичок організованої суспільної поведінки. Оскільки провідним видом діяльності дітей є гра, вихователям необхідно удосконалювати методи керівництва ігровою діяльністю, поновлювати предметно-ігрове середовище.

Аналіз результатів обстеження дітей середнього дошкільного віку (5-го року життя) показав, що робота вихователів проводиться на достатньому рівні, але потребує подальшого вдосконалення робота з мовленнєвого спілкування дітей. Мовленнєву компетентність дітей слід розвивати більш активно, працювати над формуванням навичок організованої суспільної діалогічної мови, частіше спонукати дітей до діалогу, полілогу. Більше уваги звертати на розвиток математичної компетентності під час прогулянок, умінню орієнтуватися у просторі та часі.

Проаналізувавши рівень засвоєння програмових завдань дітьми старшого дошкільного віку, доречно урізноманітнити напрями і методи формування компетентності старших дошкільників до навчання в школі: ретельно стежити за розвитком та тренуванням дрібної моторики рук, уваги. Активізувати технології мовленнєвого розвитку та процесів мислення, розвитку соціальної   компетентності.

Моніторинг рівня сформованості знань, умінь та навичок дітей   дошкільного віку

за 2022/2023 н.р.

Результати вивчення засвоєння дітьми знань.

Освітні лінії

Показник на вересень 2022 р

у %

Показник на травень 2023 р

у %

Динаміка зміни +/-

Освітня лінія

«Особистість дитини»

+30

Освітня лінія «Дитина в соціумі»

+24

Освітня лінія «Дитина в природному довкіллі»

+28

Освітня лінія «Дитина у світі культури»

+30

Освітня лінія «Діяльність дитини»

+21

Освітня лінія «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»

+31

Освітня лінія «Мовлення дитини»

+34

Таким чином, вивчення та узагальнення результатів освітнього процесу дозволяє зробити висновок про те, що освітня діяльність з дітьми дала позитивні результати, застосовані методи, прийоми, технології були ефективними.

Відповідно нормативних документів

та з  метою цілісного уявлення про рівень розвиненості та вихованості  дитини дошкільного віку, моніторингу якості освітнього процесу у жовтні 2023 року та травні 2024 року буде проведений педагогами в групах 01-06 за методичним посібником «Моніторинг досягнень дітей дошкільного віку згідно з Базовим компонентом дошкільної освіти» (за загальною редакцією Н.М. Шаповал, О.М. Кулик, Т.В. Киричук).

Мета моніторингу –  виявлення ступеня відповідності результатів діяльності стандартам і вимогам дошкільної освіти.

Завдання моніторингу :

• безперервно спостерігати за динамікою розвитку ЗДО, своєчасно виявляти зміни і ті фактори, які викликають ці зміни;
  • здійснювати тактичне і стратегічне прогнозування розвитку найважливіших процесів у закладі дошкільної освіти;
  • підвищувати мотивацію співробітників в галузі забезпечення якості освітніх послуг.

Мета

1.

Педагогічна діагностика (обстеження) особливості розвитку дітей

Вивчення рівня розвитку дітей за освітніми напрямами.

Виявлення рівня реалізації завдань програми.

ІІ половина квітня

Визначення рівня шкільної зрілості в старших групах.

2.

Проведення підсумкових занять, індивідуальних бесід з дошкільниками

Визначення рівня розвитку дітей, їх обізнаності

1 раз на квартал